Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi

Kıbrısta Embriyo Dondurma


Embriyo dondurma işlemi; transfer işleminizden sonra elimizde iyi kalitede embriyo kalması durumunda Kıbrıs Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi olarak sizlere önerdiğimiz bir seçenektir. Dondurduğumuz embriyolarla anne ve baba adaylarımıza ikinci bir bebek şansı tanıyoruz.

Embriyo dondurma işlemi; İlaçlarla yumurtalıkların uyarılması yapılmadığı için çiftlere hem maddi hem manevi açıdan birçok kolaylık sağlıyor. Rahim içini saran endometrium dokusunun yeteri kadar gelişemediği durumlarda, rahim içi cerrahi operasyon gereken durumlarda, kemoterapi veya radyoterapi gerektiren kanser tedavilerinden önce embriyolar dondurulabilir.Embriyo dondurma işlemi embriyoların laboratuar ortamında özel bir işlemle dondurulmasıdır. Dondurulan embriyolar sıvı azotun içerisinde,-196 °C’ da saklanmaktadır. Dondurulan sıcaklığın düşük olması embriyoların uzun süre zarar görmeden saklanmasını sağlar. Dondurulan embriyolarınız Kıbrıs Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi’mizde size özel hazırlanan, üzerinde isminizin yazılı olduğu küçük tüplerde muhafaza edilmektedir.

Taze embriyo transferi ile birebir aynı bir yöntem olduğundan gebelik başarı şansı, taze embriyo transferlerinki kadar yüksektir.

Embriyo dondurmanın avantajları göz önüne alındığında embriyo dondurmaya uygun olduğunu gördüğümüz ve isteyen tüm çiftlere, transfer günü Kıbrıs Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi ekibi tarafından gerekli bilgilendirme yapılmaktadır.